Hacky a carky v nazvech adresaru

Advertisement

Guest

Hacky a carky v nazvech adresaru

WinSCP je super, ale korektne nenacita nazvy adresaru ktere maji ve svem nazvu ceske znaky. A pak se neda do takoveho adresare vubec dostat.Prosel sem veskera nastaveni,zda neni nekde neco spatne nastaveneho, ale nikde nic. U SFTP plug-inu do TC se tato zavada neobjevuje. Jak se da tenhle problem vyresit ???

Reply with quote

Advertisement

martin
Site Admin
martin avatar
Joined:
Posts:
40,476
Location:
Prague, Czechia

Re: Hacky a carky v nazvech adresaru

Pokud server podporuje UTF-8 kodovani, tak jak je vyzadovano SFTP standardem, tak WinSCP zobrazi nazvy spravne. Aspon by melo :-) O jaky server jde?

Reply with quote

Guest

Titan FTP Server 4.10 build 256... podpora UTF-8 na serveru je zapnutá, ale stejně to adresáře zobrazuje špatně... Ale jen WinSCP, u SFTP pluginu do TC mi to zobrazuje správně.

Reply with quote

Advertisement

Advertisement

martin
Site Admin
martin avatar

Jeste jsem si s tim hral. Ta volba na zapnuti UTF-8 nema zadny vliv na SFTP, aspon ne ve verzi 5.x. Ale kdyz se zvysi podporovana verze SFTP protokolu na 4 (defaultne 3), zacne server UTF-8 pouzivat. Nebo aspon zacne nejakym zpusobem kodovat nazvy souboru. Bohuzel to co koduje neni podle me UTF-8 ani omylem. Takze si myslim ze je chyba na strane serveru. Pokud se nastavi verze SFTP na 3, tak se nazvy souboru nekoduji a ponechaji se ve Windosovem kodovani. Takze se ve WinSCP zobrazi dobre.

Reply with quote

Guest

Tak bylo to skutecne tim, skoda ze to u SFTP v4 nefunguje... nastavil jsem v3 a uz je vse v poradku. Jen mi nejde do hlavy, ze to blbne jen u WinSCP a u jineho SFTP klienta to zobrazuje cestinu tak jak ma.

Reply with quote

martin
Site Admin
martin avatar

Anonymous wrote:

Jen mi nejde do hlavy, ze to blbne jen u WinSCP a u jineho SFTP klienta to zobrazuje cestinu tak jak ma.
Tipnul bych si ze "ten jiny klient" nepodporuje SFTP v4, takze se pouzije SFTP v3 a ta chyba se neprojevi.

Reply with quote

Advertisement

Guest

Tak jsem si sehnal verzi 5.1.329 Titan FTP Serveru, ale problem je zcela stejny... pokud dam SFTP v4 a vyssi, kodovani je rozhozene, navic u verzi 5 a 6 mi program WinSCP vyhodí hlasku "Chyba pri dekokovani paketu SFTP (28, 4, 29)" takze jde pouzit jen verze SFTP v3. Prosim o radu.

Reply with quote

martin
Site Admin
martin avatar

Nechapu :-) Ja jsem netvrdil, ze verze 5.x pomuze. Ja to zkousel na ni, takze vim, ze je tam ta chyba porad. Verze 5 a 6 protokolu SFTP nefunguji vubec. Hned prvni paket, ktery server posle, nesplnuje specifikaci.
Proc chcete vubec pouzivat SFTPv4 (nebo vyssi)?

Reply with quote

Guest

Aha, ja v domeni, jak jste psal vise ze vam to na verzi 5.x funguje usoudil, ze to bude ve verzi programu. A u vyssi verze protokolu jsem se domnival ze budou treba vychytany nektere chyby z predchozich verzi,jinak by se predpokladam nevydavali... :)

Reply with quote

martin
Site Admin
martin avatar
Joined:
Posts:
40,476
Location:
Prague, Czechia

Anonymous wrote:

A u vyssi verze protokolu jsem se domnival ze budou treba vychytany nektere chyby z predchozich verzi,jinak by se predpokladam nevydavali... :)
Nove verze SFTP protokolu se vydavaji spis pro pridani novych funkci. Co jsem tak koukal, tak Titan stejne nic z novych funkci vyssich verzi nepodporuje, takze je stejne nema smysl pouzivat. Asi sami moc dobre vedi proc je verze 3 nastavena defaultne jako maximalni povolena.

Reply with quote

Advertisement

Guest

Tak prechazim zpet na verzi Titanu 4.xx ta petka sice v sobe omezeni rychlosti ma, ale vubec to nefunguje... takze se stahuje plnejma rychlostma coze je na prd...

Reply with quote

Advertisement

You can post new topics in this forum