Kas yra WinSCP

WinSCP yra nemokama, atvirojo kodo grafinė SFTP, SCP ir FTP programinė įranga, skirta Windows operacinei sistemai. Jos pagrindinė funkcija yra saugus failų perdavimas tarp vietinio ir nuotolinio kompiuterių.

Šis puslapis yra tik trumpas įvadas lietuvių kalba. Deja, daugelis čia pateikiamų nuorodų į WinSCP dokumentaciją yra anglų kalba.

Advertisement

WinSCP diegimas

Programą galite atsisiųsti iš WinSCP atsisiuntimų puslapio. Ten pasirinkite naujausią “Diegimo paketą” (angl. Installation package). Diegimo pradžioje pasirinkite lietuvių kalbą.

Jei WinSCP lietuviškos versijos pasirinkime nėra, jūs galite naudoti nepilnai išverstą versiją, tik pirmiausia įdiekite programą anglų kalba. Norėdami atsisiųsti nepilną vertimą, eikite į vertimų puslapį ir pasirinkite “Lithuanian”. Išskleiskite atsisiųstą ZIP archyvą į tą patį katalogą, kur yra WinSCP vykdomasis failas (pvz. diegimo katalogas). Perskaitykite visus nurodymus.

Funkcijos

Advertisement

Operacijos su failais

WinSCP gali atlikti visas įprastas operacijas su failais, kaip atsisiuntimas ir nusiuntimas. Programa taip pat leidžia pervadinti failus ir aplankus, kurti naujus aplankus, keisti jų ypatybes ir sukurti virtualias nuorodas ir šaukinius.

Viena iš dviejų pasirenkamų programos sąsajų leidžia vartotojui valdyti net failus vietiniame kompiuteryje.

Prisijungimas prie serverio

Su WinSCP galima prisijungti prie SSH serverio su SFTP1 arba SCP2 paslauga, arba prie FTP3 serverio.

SFTP yra standartinė SSH-2 paketo dalis. SCP yra standartinė SSH-1 paketo dalis. Abu protokolai gali būti paleisti net su vėlesne SSH versija. WinSCP palaiko abu SSH-1 ir SSH-2.

Palaikomas pagrindinis FTP protokolas, taip pat ir saugios alternatyvos FTP su TLS/SSL. Suglaudinti atsisiuntimai (Zlib) nėra palaikomi.

Programos sąsaja

WinSCP turi dvi pasirenkamas programos sąsajas su daug konfigūravimo parinkčių.

Pirmiausia jūs galite pasirinkti jums norimą vartotojo sąsają jau per diegimą. Jei norite, galite pakeisti pasirinkimą vėliau.

Jei jūs naudojate WinSCP pirmą kartą, jūs galite pasirinkti Explorer sąsają, nes ji turėtų būti pažįstama, bet kuriam Windows vartotojui. Tačiau, jei jūs pripratę prie Norton Commander aplinkos, kurią naudoja keletas šiuolaikinių failų tvarkytuvių (Total Commander, FAR, Altap Salamander), pasirinkite šį. Commander sąsaja yra pirmiausia orientuota į lengvą valdymą klaviatūra. Su Commander sąsaja jūs galite naudoti programą net nepalietę pelės, be to ji gali atlikti operacijas daug greičiau.

  1. SSH File Transfer ProtocolBack
  2. Secure Copy ProtocolBack
  3. File Transfer ProtocolBack

Last modified: by martin