Що таке WinSCP (програма)

WіnSCP - це графічний клієнт SFTP для Wіndows з відкритим початковим кодом. Він також успадкував підтримку протоколу SCP. Призначений для захищеного копіювання файлів між комп’ютером і серверами, що підтримують ці протоколи.

Перед Вами - короткий вступ в WіnSCP для україномовних користувачів. Значна частина документації по WіnSCP існує тільки англійською мовою, і більшість посилань звідси ведуть туди (проте команда розробників і перекладачів прикладають всі можливі зусилля для надання можливості україномовним користувачам всього світу користуватися програмою з підтримкою рідної мови). Можеш і бажаєш допомогти – приєднуйся!

Завантаження та встановлення WіnSCP

Програма WіnSCP продовжує розроблятися і вдосконалюватися. Свіжу англомовну версію програми можна скачати на сторінці завантаження WinSCP.

Для встановлення української версії виберіть пункт “Multіlanguage іnstallatіon package”, а на початку встановлення виберіть “Ukrainian” із списку мов.

Якщо на момент завантаження останньої версії WіnSCP український переклад не буде завершений, він не буде включений у повний пакет. У цьому випадку його можна скачати додатково. Для цього (після встановлення англійської версії) зайдіть на сторінку перекладів, завантажте переклад “Ukrainian” та розпакуйте отриманий архів у ту ж теку, куди встановлений WіnSCP. Докладніше це описано в посібнику.

Можливості програми

Операції з файлами

WіnSCP виконує всі основні операції з файлами, такі як завантаження та вивантаження файлів. Він також дозволяє перейменовувати файли та теки, створювати теки, змінювати властивості файлів та тек, а також створювати символічні посилання та ярлики.

Один із двох інтерфейсів програми дозволяє також керувати файлами на локальному комп’ютері користувача.

З’єднання з серверами

За допомогою WіnSCP можна з’єднатися із сервером SSH (Secure Shell) по протоколу SFTP (SSH Fіle Transfer Protocol) чи SCP (Secure Copy Protocol), як правило з машинами під ОС UNІX (*BSD, Linux).

SFTP по замовчуванню входить до протоколу SSH-2. SCP також по замовчуванню входить до протоколу SSH-1. Обидва протоколи можуть працювати з обома версіями SSH. WіnSCP підтримує як SSH-1, так і SSH-2.

Щодо FTP, то підтримується тільки базовий FTP. Безпечні альтернативи (на зразок FTP через TLS/SSL) наразі не підтримуються. Обидва наразі, немають можливості роботи з бібліотеками для стиснення даних (Zlib).

Інтерфейс

Програма пропонує два інтерфейси користувачу, кожний з який може бути налаштований за допомогою безлічі параметрів.

Ви можете вибрати для себе інтерфейс при встановленні. Ви можете змінити свій вибір пізніше в налаштуваннях.

Як тільки Ви починаєте використовувати WіnSCP, можливо Ви захочете використовувати інтерфейс у стилі Провідника Wіndows Explorer, тому що він добре відомий усім користувачам ОС Wіndows. Однак, якщо Ви звикли працювати в програмах типу Norton Commander, чи таких як цілий ряд сучасних файлових менеджерів (Total Commander, FAR, Altap Salamander), вибирайте інтерфейс як у Norton Commander тому що він більш зручний для керування з клавіатури та його можна використовувати взагалі без допомоги “мишки” що дозволяє виконувати основні операції швидше.

Last modified: by martin